Společnost Škoda Transportation je jednou z významných evropských společností v oboru dopravního strojírenství. Díky vysokým investicím do vlastního výzkumu a vývoje vyrábí v současnosti společnost celé portfolio moderních dopravních prostředků, které splňují nejnovější bezpečnostní normy. 

Jen málokterá značka proslavila Českou republiku ve světě tak, jako plzeňská Škoda. S jejími výrobky se lidé setkávají již sto šedesát let. Dnes se společnost Škoda Transportation soustředí na vozidla pro městskou hromadnou dopravu a železnici. Mezi hlavní výrobky patří především nízkopodlažní tramvaje, trolejbusy, elektrické lokomotivy, příměstské vlakové jednotky, motory či kompletní pohony pro dopravní systémy.

Skupina stabilně zaměstnává zhruba pět tisíc lidí. Moderní výrobky s logem Škoda vznikají ve zcela novém zázemí, které bylo před několika lety postaveno v tradičním plzeňském areálu za více než dvě miliardy korun. Škoda Transportation má řadu dceřiných společností nebo společných podniků nejen v České republice, ale i ve Finsku, Maďarsku, Rusku a Německu. Díky špičkové práci více než sedmi set konstruktérů, projektantů a designérů a stovkám milionů korun ročně investovaným do vlastního výzkumu a vývoje může Škoda Transportation  přicházet pravidelně na trh s  novými a moderními produkty, které si úspěšně nacházejí své místo na světových trzích.